Грчка полиција: Разбиена „терористичка мрежа“ што планирала напади

1 min read

Грчката полиција и разузнавачките служби денеска соопштија дека разбиле „терористичка“ мрежа што планирала напади, при што се уапсени двајца странци.

„По координирани акции на грчката полиција и Националната разузнавачка служба, беше разбиена терористичка мрежа која од странство планираше напади врз внимателно одбрани цели на грчка територија“, се вели во соопштението без да се наведат детали.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Маричиќ: Важно да се држиме на обврските од нашиот европски пат

Следно

Ќе се детронизира ли доларот?

Latest from Blog