Градоначалникот на Бутел Косотовски АКТИВЕН и за викенд. Ново игралиште за деца во населба Скопје Север (ФОТО)

1 min read

Градоначалникот на општина Бутел, Дарко Костовски од почетокот на својот мандат почна да ги реализира проектите ветени во предизборната кампања, од кои дел се веќе завршени, информира GAZETA.MK

Косотовски денеска заедно со неговиот тим на општина Бутел изврши увид во новото игралиште посветено на нашите најмили, децата, веќе изградено на улицата Боро Менков во населба Скопје Север.

Ова е целосната објава на градоначалникот на Бутел, Дарко Костовски на неговата официјална Фејсбук страница:

НОВО ДЕТСКО ИГРАЛИШТЕ ВО СКОПЈЕ – СЕВЕР

Продолжуваме со реализирање на ветените проекти кон нашите граѓани!

Изградено е комплетно ново детско игралиште кое се наоѓа на улица Боро Менков во населеното место Скопје – Север.

Ново детско катче за најмладите дечиња за квалитетно да го поминуваат слободното време со многу нови содржини.

Нова високо квалитетна мека подлога е поставена за безгрижна игра на дечињата. Нови реквизити, нова урбана опрема, како и целосно уредување на просторот.

Предходно беа завршени пристапните пешачки патеки до станбените единици во населеното место Скопје – Север.

Општина Бутел ја правиме поубаво место за живеење со многу нови содржини!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Претходно

Со три гласа против и осум воздружани, Ли Чианг е избран за нов премиер на Кина

Следно

Киргистан: Поставен камен-темелникот на комплексот и џамијата со капацитет од 20.000 лица

Latest from Blog