Германија: 4 лица се повредени, 1 исчезнат по сомнителна експлозија на гас

1 min read

БЕРЛИН (АА) – Четири лица се повредени, а едно лице се води како исчезнато откако сомнителна експлозија на гас разнесе куќа утринава во југозападна Германија, пренесува Анадолу.

Силната експлозија во западниот кварт на Штутгарт целосно уништи една куќа и предизвика значителна штета на други куќи и автомобили паркирани на улицата.

Четири лица, меѓу кои две деца, се пренесени во болница, но немаат повреди опасни по живот, изјави портпаролот на полицијата за новинарите на местото на настанот.

Една 85-годишна жена сѐ уште се води како исчезната додека пожарникарите продолжуваат со потрагата во урнатините.На веб страницата на Anadolu Agency (AA) објавена е само дел од содржината на вестите од Системот на проток на вести (HAS)..

Извор: www.aa.com.tr

Претходно

Туркије: Над 13 илјади последователни потреси во зоната на земјотресот за еден месец

Следно

Град Скопје: Улицата „Радишанска“ е проект кој во целост се реализира од градот Скопје

Latest from Blog