Газета дело спорт: Менаџерот на Елмас му се заканил на газдата на Наполи

1 min read

Елиф Елмас нема да го продолжи договорот со Наполи, наводно му се заканил менаџерот Фали Рамадани на претседателот на клубот, Аурелио Де Лаурентис.

Македонскиот репрезентативец има договор со Наполи до 30. јуни 2025 година.

„Газета дело спорт“, објави дека Рамадани бил лут кога разбрал дека Де Лаурентис одбил да го пордаде Елмас во Лајпциг.

Пред десетина дена во Наполи пристигнала понудата од Лајпциг за Елмас „тешка“ 30.000.000 евра. Де Лаурентис без размислување ја одбил. Истото го направил и со понудаа на неименуван клуб од Премиер лигата.

„Се чини дека Лајпциг беше подготвен да понуди околу 30 милиони, но доби остро „не“од Неапол. Ова го налути моќниот македонски агент кој ќе се закани дека Елмас нема да го продолжи договорот што истекува во 2025 година“.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Белата куќа „сè повеќе уверена“ дека Пригожин загинал во авионската несреќа

Следно

Претставата „Татко“ на Велешкиот театар го отвора Меѓународниот фестивал на камерен театар „Ристо Шишков“

Latest from Blog

Mицкоски на изложба во МАНУ: По смената на власта ќе се даде огромна поддршка за заштита и зачувување на она што е национално благо и дел од нашата култура и историја

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ присустуваше на изложбата Лица на револуцијата” на досеганеобјавени фотографии од македонските револуционери. Штета