Галатасарај му понуди на Серхио Рамос двегодишен договор

1 min read

Поранешниот фудбалер на ПСЖ и Реал Мадрид, Серхио Рамос би можел да премине во Галатасарај. Сега тој е слободен агент.

Според АС, клубот од Истанбул на 37-годишниот фудбалер му нуди двегодишен договор вреден 5,5 милиони евра годишно.

Претходно претседателот на Севилја, Хозе Кастро изјави дека не сака Рамос да се врати во клубот.

За неговиот последен клуб, ПСЖ, дефанзивецот забележа 58 настапи за две години, постигнувајќи шест гола и една асистенција. Пред тоа, Шпанецот играше во Реал Мадрид од 2005 до 2021 година.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Од септември поскапуваат дел од поштенските услуги

Следно

Учебниците за трето и шесто се во изработка, МОН очекува да стигнат набргу по почетокот на учебната година

Latest from Blog