Фредерико Киеза пред трансфер во Премиерлигата

1 min read

Фредерико Киеза ова лето би можел да заврши во Премиерлигата. За голгетерот на Јувентус се заинтересирани Ливерпул и Њуксал, а и самиот Италијанец нема против да ја промени средината, пренесуваат англиските медиуми.

Киеза кој го пропушти речиси целиот прв дел од сезоната поради повреда, се врати на теренот и настапи на 33 натпревари на кои постигна четири гола и шест пати аситираше до соиграчите, но не се чувствува дека е во центарот на проектот на Јувентус и бара излез додека постојат големи понуди.

Покрај премиерлигашките интерес за услугите на 25-годишникот покажува и Баерн Минхен. Доколку дојде до трансфер во Англија или Германија тоа воедно ќе биде прв настап за Италијанецот за клуб надвор од неговата татковина. Пред Јувентус настапуваше за Фиорентина.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Сообраќајот кон Делчево се пренасочува преку Берово- Смојмирово- Виница поради пукнатини на магистралата А3

Следно

Пронајдени живи четирите деца исчезнати 40 дена во амазонската џунгла

Latest from Blog