Французин со „Порше“ уапсен на ГП Табановце, возилото било предмет на потрага од Интерпол

1 min read

рекламаНа 09.08.2023 во 07.50 часот на Граничниот премин Табановце, полициски службеници го лишиле од слобода Н.Б.(56) од Франција, затоа што при извршена контрола на патничко моторно возило „порше“ со швајцарски национални ознаки, кое го управувал, било констатирано дека е предмет на потрага од Интерпол-Швајцарија. Тој бил предаден на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка. 

рекламаПретходно

Украина: Турскиот претседател Ердоган може да го врати Црноморскиот договор за жито на вистинскиот пат

Следно

Фестивалот „300 Работи, Триста“ од 10 до 12 август во Битола, филмови, книги, изложби…

Latest from Blog