ФОТО: Вооружен напад во Хамбург, најмалку шестмина загинати

1 min read

Најмалку шест лица се убиени, а неколку повредени во вооружен напад во северниот германски град Хамбург, јавуваат локалните медиуми.

Полицијата на Твитер соопшти дека е во тек голема операција во градската област Алстердорф. Според првичните информации нападот се случил во црква.

Дел од медиумите јавуваат дека двајца од повредените се со посериозни повредени.

Како што пренесува хамбуршкиот „Моргенпост“, има седум тешко повредени, а 17 полесно повредени.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Вучиќ за дијалогот со Косово: Не ми паѓа на памет да потпишам капитулација  

Следно

(ВИДЕО) Повеќемина убиени во вооружен напад на црква во Хамбург

Latest from Blog