ФОТО ВЕСТ: Не е ни чудно зошто Македонија е лидер во избегани затвореници во цела Европа… патот до бегството полесен од било кога

1 min read

Неодамна беше објавена статистика во која Македонија убедливо водеше по бројот на избегани затвореници во Европа.

Во нашата земја 691 затвореник на секои 10.000 избегале од затвор, а ова и не е чудно да е така особено по оваа фотографија која ја направи екипата на КУРИР.

Секој дополнителен коментар или продолжување на оваа вест е сувишно…

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Ѓорѓиевски за дојавите за бомби: Не може да се издржи овој притисок веќе, МВР да ги најде сторителите

Следно

„МАМО ОДИ СПИЈ, ДОЦНА Е“: Последниот телефонски повик на исчезнатото 20-годишно момче во Лариса

Latest from Blog