Фото: Тротоарот на „Гологанов“ претворен во паркинг

1 min read

И по реконструкцијата на булеварот „Митрополит Теодосиј Гологанов“ остануваат сличните проблеми, односно дел од пешачката патека беше претворена во паркинг од несовесните возачи.

На социјалните мрежи се појавија фотографии кои потврдуваат дека сè уште трае хаосот на булеварот, а често возачите се паркираат и на патеката за велосипеди.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Најмалку 10 загинати во руските ракетни напади врз украинските градови во текот на ноќта

Следно

Претставата „Одења и слични кореографски решенија“ го затвора вечерва „Танц фест“

Latest from Blog