ФОТО: Спасено бебе старо 20 дена, во раката држело прамен коса од мајката

1 min read

Бебе старо 20 дена е извлечено живо од урнатините на земјотресот во Турција, јавуваат светските медиуми.

Спасувачите беа фотографирани како го држат бебето Керем Агиртас додека трагале по преживеани од земјотресите во кои животот го загубија над 21.000 луѓе во Турција и Сирија.

Бебето било извлечено од урнатините во Хатај, јужна Турција.

Не е познато дали некој од членовите на неговото семејство ја преживеал катастрофата.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Вучиќ и Курти различно зборуваат за планот на ЕУ за Косово и формирањето на ЗСО

Следно

Алијанса за Албанците влегува во Владата, собраниска седница за реконструкција можна и в понеделник

Latest from Blog