ФОТО: Пожарот кај Смилковско направи голем црн облак над Скопје, интервенираше Пожарна

1 min read

Големиот пожар кој избувна попладнево кај Смилковско езеро направи голем црн облак над Скопје.

Командантот на скопската Бригада за противпожарна заштита Звонко Томески за КУРИР вели дека е опожаренена трска на поголема површина, а се интервенирало со 2 возила и 5 пожарникари.

Нема опасност за населението и куќите во близина.

КУРИР

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Зеленски: Би сакале да се сретнеме со Кина

Следно

Бајден го номинираше Аџеј Банга за нов претседател на Светска банка

Latest from Blog