Финалето на кинотечната програма во јануари во знакот на македонските (ко)продукции

1 min read

Финалето на кинотечната програма во јануари е во знакот на македонските (ко)продукции СНЕЖАНА НА КРАЈОТ УМИРА, дебитантски игран филм на Кристијан Ристески, НАЈСРЕЌНИОТ ЧОВЕК НА СВЕТОТ на Теона Стругар Митевска и ОД РАЈОТ на Срѓан Драгојевиќ.

По вчерашната проекција на филмот на Ристески, денеска на програмата на Кинотека се проекциите на филмовите „Најсреќниот човек на светот“ на Теона Стругар Митевска, со почеток во 18 часот и „Од рајот“ на Срѓан Драгојевиќ во 20 часот.

Republika.mk – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

ИЗВОР: republika.mk

Претходно

Жоржињо ја продолжува кариерата во Арсенал

Следно

САД додадоа во списокот санкции седум ирански компании за производство на дронови

Latest from Blog