ФФМ ги пушти во продажба билетите за натпреварите со Малта и со Фарски Острови

1 min read

Фудбалската федерација на Македонија денес ги пушти во продажба на билетите за првиот натпревар на македонската фудбалска репрезентација против Малта од квалификациите за ЕП 2024 и пријателскиот меч против Фарски Острови.

На 23 март (четврток), македонската репрезентација ги отвора квалификациите за ЕП против Малта на Националаната арена „Тодор Проески“ во Скопје.

Четири дена подоцна, на 27 март (понеделник), во пријателски натпревар во Скопје ќе гостува селекцијата на Фарски Острови.

-Продажбата на билети за натпреварот Македонија – Малта и натпреварот Македонија – Фарски Острови се одвива исклучиво преку продажната мрежа на MkTickets.

Продажбата на билетите ќе се одвива исклучиво со физичко присуство на купувачите. Поради нефункционалност на читачите за билети на Националната арена, за двата натпревари нема да има on-line продажба и електронски билети, објави ФФМ

Цената на билетите за Северна трибина: Блок 13, 14, 18, 19, 20, 21, 23 и 24 е 200 денари;
За Јужна трибина: Блок 1, 2, 5 и 6 е 200 денари, Блок 3 и 4 по цена од 300 денари.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Во Албанија зголемен бројот на случаи на перење пари

Следно

Северна Македонија пред одлука да ѝ донира 12 хеликоптери на Украина

Latest from Blog