Фенербахче договори нов лев бек, иднината на Алиоски е несигурна

1 min read

Фенербахче го договори левиот бек на Парма, Џејден Остеволде кој треба да биде прва опција во тимот.

Фенербахче за 21-годишниот холандски фудбалер ќе плати седум милиони евра. Тој денеска треба да отпатува во Истанбул, да ги помине медицинските тестови и да го потпише договорот.

Ангажманот на Остерволде е само потврда на шпекулациите дека Фенербахче не смета сериозно на Алиоски, иднината на македонскиот фудбалер е неизвесна, тој се чини дека ќе си замине од клубот, нејасно е само дали тоа ќе биде во јануари или јуни.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

ЕУ бара од Босна и Херцеговина да воведе визи за граѓаните на Русија

Следно

Заедно со „леопардите“, Полска испраќа уште 60 тенка во Украина

Latest from Blog