Елмас: Не е важен стрелецот, важно е само Македонија да победи!

1 min read

Трите бода гсе обезбедени на стартот од квалификациите со голови во второто полувреме.

„Знаевме дека ќе биде тешко. Секогаш првиот натпревар во квалификациие е тежок. Малтежаните имаат добри фудбалери, играат нивни фудбал, на кој можеби ние не сме навикнати, Најбитни беа трите бода и успеавме во тоа.

Не треба да ги гледаме нашите противници, бидејќи и Италија и Англија се топ-ниво. Треба да се гледаме себеси и како ние изгледаме на терен. Има уште многу натпревари до крај за математики. Секој натпревар е тежок, во јуни ни следат Украина и Англија, но видовте дека и денес беше тешко. Сплотени сме и самодовербата е присутна во соблекувалната. Тимскиот дух треба да биде на највисоко ниво, не е важно кој е стрелец, кој шутира пенал. Важно е само Македонија да победи“, заврши Елмас.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Милевски: Сѐ повеќе наликуваме на тим каков што посакувам

Следно

Волстрит благо порасна по неизвесното тргување

Latest from Blog