Експлозија и пожар во зграда на руската тајна служба: Едно лице загина, две се повредени

1 min read

МОСКВА (АА) – Експлозија, а потоа и пожар се случија во утринските часови во зградата на Руската федерална служба за безбедност (FSB) во Ростов, пренесува Анадолу.

Според наводите, се работи за оддел за гранична контрола, на околу стотина километри од границата со Украина.

На пожарот му претходеше експлозија, а пожарот се проширил на речиси 900 метри квадратни, потврди од терен руската служба за итни случаи.

Според прелиминарните податоци, едно лице загина, а две се повредени откако пожарот ја зафатил зградата.

На видеоснимките се гледа облак од густ црн чад над населениот дел од градот.На веб страницата на Anadolu Agency (AA) објавена е само дел од содржината на вестите од Системот на проток на вести (HAS)..

Извор: www.aa.com.tr

Претходно

Ердоган: Туркиски свет беше меѓу првите организации што помогна по смртоносните земјотреси во Туркије

Следно

Дел од децата од болницата во Козле кои биле во допир со сомнителните случаи на туберкулоза утре ќе одат на скрининг

Latest from Blog