Екипи на „Водовод“ интервенираа на неколку локации во градот

1 min read

Екипите на ЈП Водовод и канализација – Скопје, во текот на изминатите денови покрај редовните теренски проверки и работни активности, интервенираа на неколку локации во градот, со цел непрекинато и квалитетно водоснабдување за скопјани.

– Во овој период беа спроведени поголеми интервенции за отстранување на дефекти на водоводната мрежа преку сектор Водовод на бул. Крсте Петков Мисирков, ул. Зендел Џемаил бр.66, ул.102 и ул.43 во Волково, ул.1 бб во Копаница и ул. Франц Лист бр. 16, информират од претпријатието.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

РОТЕРДАМ ОТВОРА СО „МУНК“, СЕ ВРАЌА В КИНО ПО ДВЕ КОВИД ГОДИНИ

Следно

Извештај на Комитетот за заштита на новинарите: Во 2022 година се убиени 67 медиумски работници

Latest from Blog