Е.З. од Гостивар го освои најпосакуваниот Супер милионер џекпот вреден 17.957.899 денари

1 min read

рекламаЕ.З. од Гостивар го освои СУПЕР МИЛИОНЕР, џекпотот вреден 17 957 899  денари, играјќи на видеолотариските терминали.

Е.З. од Гостивар е среќниот играч кој  на 22.08.2023 го освои најпосакуваниот ВЛТ џекпот на Видеолотарија Касинос Австрија, СУПЕР МИЛИОНЕР. Добивката вредна 17 957 899 денари е освоена на видеолотариските терминали кај нашиот деловен соработник, Банана Кик. Е.З. до најпосакуваната добивка стигнал играјќи ја ВЛТ играта  40 Super Hot, која се покажала како вистински среќен избор.

реклама

Најпосакуваниот ВЛТ џекпот – СУПЕР МИЛИОНЕР ЏЕКПОТ има добитна вредност од 14 до 21 милион денари. Оваа година рекордниот износ го освои играч од Струга, вреден 20 577 224 денари, а август се покажа како најсреќен за оваа добивка, затоа што ова е веќе втор добитен износ  на СУПЕР МИЛИОНЕР овој месец. Само за потсетување, претходно играчот Д.А. од Тетово го освои најпосакуваниот СУПЕР МИЛИОНЕР ЏЕКПОТ вреден 20 110 146 денари, на видеолотариските терминали во Тетово на 01.08.2023.

Покрај најпосакуваниот, СУПЕР МИЛИОНЕР, во игра се и Милионер и Мини Џекпот.

реклама

#ИграјЗаЗабава #ИграјОдговорно #ИграјСоНајдобрите

рекламаПретходно

Израелската војска приведе 32 Палестинци во рации на Западниот Брег

Следно

Убиство во Србија: Шестмина претепале човек до смрт, се скарале за музика

Latest from Blog

Mицкоски на изложба во МАНУ: По смената на власта ќе се даде огромна поддршка за заштита и зачувување на она што е национално благо и дел од нашата култура и историја

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ присустуваше на изложбата Лица на револуцијата” на досеганеобјавени фотографии од македонските револуционери. Штета