Двајца насилници истепале скопјанец по вербална расправија

1 min read

Минатата ноќ во полициска станица бил пријавен физички напад.

– На 11.01.2023 во 01.53 часот во СВР Скопје, Л.Л.(20) од Скопје пријавил дека на 10.01.2023 околу 23.35 часот на ул.„23 Октомври“, по претходна вербална расправија, бил физички нападнат од М.Б.(19) и Д.Т.(19), двајцата од Скопје, информира МВР.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Тепачка меѓу осум лица пред угостителски објект во Скопје

Следно

Британската влада планира да и испорача тенкови на Украина

Latest from Blog