ДУИ: Пратениците да гласаат за европска иднина на нашата земја

1 min read

реклама



Демократската унија за интеграција смета дека утрешната седница за уставните измени ќе биде одлучувачка за европската иднина на нашата земја.

Следствено на тоа, ДУИ апелира до сите пратеници да размислат за важноста на нивната историска задача за земјата да оди напред бидејќи уставните измени се одлучувачки чекор за продолжување на нашите евроинтегративни преговори.

реклама

На манипулацијата со граѓаните од страна на различни деструктивни сили и дојде крајот откако, Демократската унија за интеграција како сериозна партија со проамериканска-европска ориентација ги стави на располагање сите можни опции, само за евроинтеграцискиот процес на земјата да не биде блокиран.

Демократската унија за интеграција уште еднаш ги повикува  политичките партии и самите пратеници да ги остават настрана личните и партиските интереси, да не се обидуваат да ја блокираат туку, да ја приоритизираат европската иднина на граѓаните.

реклама

Република Северна Македонија има свое место во големото европско семејство.

Утре ќе видиме кој е за интеграција, а кој за изолација, кој за Европа, а кој за Русија, кој за перспектива, а кој за уназадување!

реклама



Претходно

Нејмар за трансферот во Саудиска Арабија: Сите го нарекуваа Роналдо луд, но сега…

Следно

Бруталната глупоштина на војната во Авганистан

Latest from Blog