Дориан Бабунски беше избран за играч на месецот во Унгарија

1 min read

Доријан Бабунски игра во извонредна форма во Унгарија, па така денеска со својот јубилеен 10-ти гол во првенството донесе нова победа за Дебрецин.

Македонскиот репрезентативец е лидер на Дебрецин во последно време и се претвори во главен голгетер, што го покажа и на средбата против Кисварда.

Дербито беше решено од страна на Македонецот во второто полувреме, кога мирно дочека едно додавање и со левата нога успеа да го матира противничкиот голман.

Ова е десетти гол за него од стартот на сезоната, а дека игра во врвна форма потврдија и водечките луѓе во унгарскиот фудбал, кои го изгласаа Македонецот за најдобар игра за месец февруари.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

ИЗГОРЕА 19 ВОЗИЛА: Верижен судар во близина на Будимпешта, повеќемина тешко повредени

Следно

(ФОТО+ВИДЕО) Голем верижен судир кај Будимпешта – учествувале 42 возила, десетици се повредени

Latest from Blog