Делови од Кисела Вода, Сарај и Карпош утре ќе останат без струја

1 min read

Од ЕВН Македонија АД известуваат дека на ден 24.02.2023 година (петок) без електрична енергија ќе останат:

– во периодот од 08:30 до 12:00 часот, корисниците од улиците Георги Димитров бр.23/2 и 66/2, Франк Харкорд Манинг и 14 Декември бр.1 и бр.3. (општина Кисела Вода)

– во периодот од 09:30 до 14:00 часот, корисниците од село Семениште. (општина Сарај)

– во периодот од 10:30 до 14:00 часот, корисниците од ул. Франц Розман од бр.7 до бр.15. (општина Карпош)

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

ЛУЃЕТО СЕ ГАЗАТ ЕДЕН ПРЕКУ ДРУГ ЗА ДА ИЗБЕГААТ – први снимки од силниот земјотрес во Таџикистан, сите се молат да нема посилен потрес од овој! (ВИДЕО)

Следно

Гвардиола: Доволно сум добар да одлучам дали да правам замени

Latest from Blog