Деко е нов спортски директор на Барселона

1 min read

Поранешниот португалски фудбалер и легенда, Деко, е нов спортски директор на  каталонскиот гигант Барселона

Клубот го соопшти ангажманот на 45-годишникот кој од 2004 до 2008 година ги бранеше боите на каталонскиот гигант.

Деко до крајот на трансфер периодот ќе работи заедно со Матеу Алемани, кој ќе го внесе во неговите обврски и ќе му ја предаде „штафетата“. Алемани потоа се повлекува, а Деко ќе остане на функцијата во Барселона.

 

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Стојановски: Ако не ни се исплати јулската плата, вработените од ЈСП в петок повторно на протести

Следно

За изградбата на коридорите 8 и 10д потребни се околу 2.000 работници

Latest from Blog