Де Брујне надвор од терените 3-4 месеци

1 min read

Фудбалерот на Манчестер сити Кевин де Брујне ќе биде надвор од терените околу четири месеци.

Во натпреварот од 1. коло на Премиер лигата против Барнли (3:0), Белгиецот поради повреда го напушти теренот во 23. минута.

– Повредата е сериозна. Треба да одлучиме дали ќе прави операција, но тој ќе биде надвор од теренот подолго време. Одлуката ќе биде донесена во следните неколку дена. Ќе пропушти три или четири месеци, изјави менаџерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола.

Де Брујне во петокот го играше само вториот официјален натпревар по финалето на Лигата на шампионите 2022/23, каде беше заменет во 36. минута поради повреда на бутниот мускул.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Три ер-трактори на ДЗС и еден хеликоптер на МВР ќе го гасат пожарот кај селото Соколарци

Следно

Состојбата на заразените е стабилна – Петличковски смирува: Нема место за паника

Latest from Blog