Давид Де Хеа се сели во Шпанија

1 min read

Давид де Хеа потврди дека го напушта Манчестер Јунајтед по 12 години поминати во клубот. Договорот на 32-годишниот фудбалер истече на крајот на јуни, но преговараше со клубот до минатата недела.

Со оглед на тоа што Ерик тен Хаг јасно бараше Андре Онана од Интер да стане неговиот нов број еден, Де Хеа одлучи дека е најдобро да бара нов клуб, а веднаш доби понуди на маса од Саудиската Про лига.

Сепак, шпанските медиуми пренесуваат дека Севилја е прв фаворит за потписот на Де Хеа, доклку останат без својот прв голман Боно.

Боно летово најверојатно ќе го напушти „Санчез Писхуан“, а во игра за неговиот потпис се францускиот Пари Сен Жермен и германскиот Баерн Минхен.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Си-ен-ен: На некои места напредува украинската, но на некои напредува и руската војска

Следно

Повторно оштетен мостот што ги поврзува Крим и Русија – двајца загинати

Latest from Blog