Да си ја чуваме татковината, ни порача Пендаровски за Божиќ

1 min read

Претседателот Стево Пендаровски денеска на сите православни верници им го честиташе големиот христијански празник Христовото раѓање – Божиќ.

Светлината на Божиќ нека се всели во нашите домови и донесе просперитет во целото општество. Да се почитуваме меѓу себе, да бидеме солидарни и да си ја чуваме татковината, напиша Пендаровски на Фејсбук.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Српска листа за утре најави протест во Штрпце поради нападите на Србите во Косово

Следно

Иран егзекутираше уште двајца мажи поради протестите низ земјата

Latest from Blog