Четири лица повредени во сообраќајка во скопско

1 min read

Четири лица повредени во осообраќајка која се случила вчера на патот кон село Батинци. 

На 13.04.2023 во 16.00 часот на регионалниот пат за ХЕЦ „Козјак“- с.Батинци, скопско, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко „ауди А4“, управувано од Е.Р.(24) од Скопје и патничко возило „ венто“, управувано од М.М.(42) од Скопје, двете со скопски регистарски ознаки.

Во несреќата со тешка телесна повреда се здобила сопатничка од возилото „фолксваген венто“, Ѓ.Б.(41) од Скопје, а со телесни повреди се здобиле сопатничка од истото возило, Ѓ.М.(39), како и возачот на „ауди А4“, Е.Р. и неговата сопатничка З.Р.(82), констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза“, соопшти полицијата. 

Увид извршила екипа од СВР Скопје.  

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Повеќе од 1,5 милиони луѓе учествуваа во протестите во Франција

Следно

ФА донесе одлука за судијата кој му удри лакт на Робертсон

Latest from Blog