Чави: Во контакт сум со Меси,знае дека вратата за него секогаш е отворена

1 min read

Tренерот на Барселона, Чави смета дека Лионел Меси би можел да се врати во Барселона.

Договорот на Меси со ПСЖ истекува на крајот од сезоната и никој со сигурност не може да каже каде Аргентинецот ќе игра следната сезона. „Светците“ му нудат нов договор, се споменуваат Саудиска Арабија и САД како можни следни дестинации.

Чави верува дека Меси би можел повторно да заигра за Барселона затоа што овој клуб е негов дом.

„Меси знае дека Барселона е негов дом и дека вратата за него секогаш е отворена, тоа му го кажав многу пати до сега. Тој е мој пријател, постојано сме во контакт, но потенцијалното враќање зависи само од него. Лео е најдобар играч во историјата и секогаш би се вклопил“, изјави Чави.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Девојче почина откако малолетници запалиле цистерна во Илинден

Следно

212 санкционирани возачи во Скопје: 107 за брзо возење

Latest from Blog