Лидерот на ДУИ, Ахмети оствари средба со швајцарската амбасадорка , Вероника Хулман

На средбата Ахмети и Хулман разговараа за политичките случувања во земјата, блокадата на Собранието, дијалогот со Софија, економскиот развој и билатералната соработка меѓу двете земји.
Претседателот Ахмети ја информираше амбасадорката Хулман за реформите

Шилегов и се заблагодари на Данела Арсовска која ги потврди проектите реализирани од него (ВИДЕО)

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, преку едно видео објавено на неговата официјална страница на Фејсбук, срдечно и се заблагодари на својата кандидатка од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Алијанса и Алтернатива, Данела Арсовска, бидејќи

Hello world!

Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!…