Челзи потпиша со најдобриот стрелец на Молде

Англискиот премиерлигаш Челзи на својата официјална веб-страница денес објави дека го комплетира трансферот на напаѓачот Давид Фофанa од Молде. Лондонскиот клуб потпиша договор со напаѓачот од Брегот на Слоновата Коска до 2029

Ал Наср не запира, по Роналдо го посакува и најскапиот во историјата на Реал

Ал Наср оваа зима ги изненади своите навивачи, меѓутоа и сите во спортскиот свет, бидејќи го доведе Кристијано Роналдо. Еден од најдобрите фудбалери во историјата на фудбалот се пресели во Саудиска Арабија,

Понуда која не се одбива: Бразил го сака Далиќ за селектор!

После среброто од Русија и бронзата од Катар, Златко Далиќ се наметна како трајно решение за селекторската функција на Хрватска, откако стана најуспешниот селектор на „коцкастите“. Сепак, иако засега неговата позиција е

Роналдо сака да го донесе Пепе во Ал Наср

Најдобриот португалски фудбалер Кристијано Роналдо сака во својот нов клуб Ал Наср да го донесе сонародникот и поранешен соиграч од Реал Мадрид, Пепе. Како што објави шпанскиот весник „Марка“, намерата на Роналдо е саудискиот клуб да

Роналдо и Георгина не смеат да живеат заедно во С. Арабија!

Кристијано Роналдо во пресрет на новата година потпиша историски договор со саудискиот прволигаш Ал Наср вреден 200 милиони по сезона, што беше светска сензација, но по доаѓањето на Арапскиот полуостров сфаќа дека

Фудбалскиот свет повторно завиен во црно: Почина Џанлука Виали

Италијанската фудбалска легенда Џанлука Виали, почина утрово на 58 годишна возраст по тешката битка со ракот. Виали се бореше со рак на панкреасот, и не успеа да ја победи опасната болест. Виали

Тен Хаг за ситуацијата со Санчо: Фудбалерите не се роботи

Стратегот на Манчестер Јунајтед, Ерик Тен Хаг уште еднаш ја коментираше целата ситуација во која се наоѓа Џејдон Санчо, скапоценото засилување на „ѓаволите“ кое се уште се очекува да проработи. Санчо се

Презентацијата на Роналдо во Ал Наср ја следеа три милијарди луѓе, една третина повеќе од финалето на СП

Презентацијата на Кристијано Роналдо во Ал-Наср имаше повеќе гледачи од финалето на Светското првенство. Според новинарот Педро Сепулведа, презентацијата на 37-годишниот напаѓач во Ал-Наср достигнала три милијарди луѓе кои го следеле настанот

ВИДЕО: Трогателни сцени во Рим на првиот натпревар на Болоња по смртта на Миха

Смртта на Синиша Михајловиќ го потресе фудбалскиот свет, а почит на големиот Миха повторно му беше оддадена и на првите натпревари од Серија А. На натпреварот Рома-Болоња на Олимпик, кој беше втор