Sport - Page 152

Bardhi: Ndeshja ndaj Kosovës shumë e rëndësishme dhe historike

Enis Bardhi, futbollisti shqiptar i Maqedonisë së Veriut, e ka quajtur shumë të rëndësishme dhe historike ndeshjen ndaj Kosovës në play-off për kualifikim në Kampionatin Evropian. Fantazisti shqiptar ishte sot në një lidhje direkte me emisionin “FanZone” në ekranin e Supersport, ku foli për ndeshjet e Play Off-it me Kosovën, situatën me koronavirusin dhe planet

La Liga rikthehet më 5 Qershor!

Para pak çastesh, në një konferencë për media, kryeministri spanjoll, Pedro Sanchez ka konfirmuar se La Liga mund të rikthehet me 5 Qershor. Mes shumë çështjeve që i ka diskutuar me mediat, një nga to ishte edhe rikthimi i futbollit në gadishullin Iberik dhe sipas tij, gjasat që kjo të ndodhë janë reale, por vetëm

Pamje nga ushtrimet e Arsenalit, ja rregullat e klubit londinez

Arsenali është skuadra e parë në Premier Ligë e cila ka filluar ushtrimet që nga shfaqja e pandemisë së koronavirusit. Skuadra londineze po stërvitet duke respektuar rregullat e detyruara nga qeveria angleze, shkruan KosovaPress. Ja disa pamje nga stërvitja e klubit të udhëhequr nga Arteta. 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 #Arsenal⚽️ Plusieurs joueurs d’Arsenal et Mikel Arteta ont été

Pas kampionateve në Belgjikë, Holandë e Francë, a po rrezikohet edhe Liga e Kampionëve?

Do të ishte katastrofale për botën e futbollit, por një e tillë nuk është larg mendjes. Pas anulimit të sezonit në Belgjikë e Holandë, sot autoritetet franceze me në krye kryeministrin Edouard Philippe, kanë vendosur përfundimisht që Ligue 1 të anulohet. Kjo do të thotë se skuadrat franceze që janë të kualifikuara në Ligën e

Shkolla e Real Madrid, askush si Los Blancos në Europë

Jose Maria Callejon dhe Marcos Alonso janë vetëm disa nga emrat e futbollistëve që janë konfirmuar në nivele shumë të larta në kampionatet kryesore të Europës dhe që janë rritur në cantera-n e Real Madrid. Statistika e jashtëzakonshme është kujtuar nga A, që ka shkruar në faqen e parë “Akademia e Real-it”. Los Blancos, në

Acerbi: Jemi të gjithë të befasuar. Duam një shpjegim

Vendimi i qeverisë italiane për kthimin në stërvitje të skuadrave nga 18 maji nuk është pritur mirë në shtëpinë e Lazio-s. Pas Marco Parolo-s, tani ka ardhur edhe shfryrja e Francesco Acerbi-t. “Jemi befasuar nga vendimi, mendoj se flas në emër të të gjithëve”, ka thene qendërmbrojtësi i bardhekaltërve për Lazio Style Radio. “Futbolli, përveçse

I ndodh edhe kjo Nadalit

Tenisti spanjoll Rafael Nadal, pësoi një dëmtim gjatë ndeshjes virtuale online me kanadezin Shapovalov, e vlefshme për turneun Madrid Open. Spanjolli shfaqi probleme në shpinë dhe nuk luajti në ndeshjen e dytë. Nadal kësisoj u bë i lënduari i parë virtual. Ndaluar nga pandemia e Covid-19, Madrid Open filloi virtualisht të hënën, me debutimin e

Sezoni 2019/20 ka qenë tepër zhgënjyes për Pogban

Paul Pogba dëshiron t’i bashkohet Real Madridit, sipas Willy Sagnol, ish-futbollistit francez të Bayern Munich, i cili thotë se gjithçka është përgatitur që ylli i Manchester Unitedit të kalojë në Santiago Bernabeu. Sezoni 2019/20 ka qenë tepër zhgënjyes për Pogban, për shkak të një lëndimi të vazhdueshëm në nyje, i cili ia ka kufizuar kontributin