Славчо Попоски прогнозира: Жителите на Скопје да си ги спремаат чадорите, еве кога!

– Денес времето во Македонија ќе биде сончево и понатаму натпросечно топло со умерена облачност. Ќе дува умерен, повремено на некои места засилен ветер од западен и од југозападен правец. Попладне ќе

Кокос „бакнежи“: Направете го овој колач, веднаш ќе ви стане омилен!

Ако сте меѓу љубителите на кокос, овие „бакнежи“ од кокос брзо ќе ви влезат под кожа. Покрај нивниот убав изглед, тие со себе носат и задоволство во вашиот стомак, бидејќи се највкусното

Данска го укинува „правото на љубов“ за доживотно осудените: Сака да ги искорени „обожавателките на криминалците“

На затворениците кои во данските затвори издржуваат доживотни затворски казни ќе им биде забрането да влегуваат во нови романтични врски за да се спречи феноменот „обожавателки на криминалците“.

Како што наведува Би-би-си, данската

ВИДЕО | Можност да станете сопственик на имресивен замок и 4,5 хектари лозје : На продажба швајцарски дворец стар 800 години

Еден швајцарски дворец е понуден на продажба. Станува збор за замокот „Château Le Rosey“ стар 800 години.

Дворецот нуди поглед на селото Бурсен, кое се наоѓа помеѓу Женева и Лозана, а нуди поглед

Што пишува во тестаментот на принцот Филип: Дали има нешто за кралицата Елизабета?

Тестаментот на принцот Филип, војводата од Единбург, ќе остане тајна најмалку 90 години со цел да се заштити „достоинството и положбата“ на кралицата, одлучи судот.

 

View this post on Instagram

 
A post shared by

Чисто и одржливо: ЕКО средствата за блескав дом се „must have“

Во изминатиот период, поминавме премногу време дома. За тоа време, некои од нас сфатија колку уживаат во чистење и средување, додека други забележаа дека поради тие активности, остануваат малку моменти за некои

„Седеа на маса во аголот, осветленa само со свеќи. Изгледаше многу романтично“: Дали Деми Мур и Џон Траволта се новиот холивудски пар?

Наводно, Џон Траволта во последно време не се разделува од Деми Мур, тие биле видени и на романтична вечера, а притоа се шпекулира дека ги споил Брус Вилис

Се повеќе се шират гласини

Северина го осудува српскиот патријарх: Нека се помоли за спас на својата душа, ќе му треба

Во големото интервју што изминативе денови го даде Северина Вучковиќ, хрватската пејачка го обвини српскиот бизнисмен Милан Поповиќ дека психички ја злоупотребувал, па наброја судии, лекари, работници на центарот за социјални работи