Билетите за „Ел Класико“ се продадени за десет минути!

1 min read

Билетите за претстојното „Ел Класико“ помеѓу Барселона и Реал Мадрид во првенствениот меч од 26.коло во Ла Лига експресно се продадоа за десетина минути, објавија шпанските медиуми.

„Камп Ноу“ е комплетно распродаден и Реал Мадрид го чека пекол во пресметката која со триумф на Барса веројатно би значела и шампионска титула, иако сѐ уште има уште многу да се игра до крајот на сезоната.

Предност за купување на влезници имаа сите членови на клубот кои практично ги разграбаа влезниците, а според информациите останале само многу малку во слободна продажба, кои веднаш се продале.

Од Каталонија доаѓа и информација дека навивачи на Реал Мадрид со дрес на „кралевите“ нема да влезат на стадионот.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Шефот на НАТО предупреди дека во наредните денови Бахмут може целосно да падне во рацете на Русија

Следно

Претпазливо на Волстрит, во САД се очекува агресивно зголемување на каматните стапки

Latest from Blog