Бесплатен влез за натпреварот на македонските ракометарки со Украина

1 min read

Ракометната федерација на Македонија донесе одлука влезот на претстојниот бараж натпревар за Светското првенство на женската репрезентација со Украина да биде слободен.

Натпреварот ќе се игра на 8 април во СЦ „Борис Трајковски“ во Скопје. Македонските ракометарки заслужуваат поддршка од трибините и затоа РФМ апелира на што поголема посетеност.

Избраничките на селекторот Љубомир Савевски ветуваат максимално залагање и голема борба за остварување што подобар резултат.

Реваншот на кој Украинките формално ќе бидат домаќинки ќе се игра на во Унгарија на 11 април.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Наместо да рушиме дивоградби, да ги ставиме во служба на граѓаните, вели градоначалникот на Центар

Следно

Кока-кола годишно произведува 2 милијарди долари чист кокаин?

Latest from Blog