Бебе извлечено од смачканиот воз во Грција

1 min read

Шест ипол месечно бебе е хоспитализирано на хирургија на Универзитетската болница во Лариса по сударот на возовите.

Истовремено, уште едно 8-годишно момче се лекува на детска хирургија во Општата болница во градот.

Според последните информации, во несреќата во Грција се повредени над 80 лица, од кои десетици се со тешки повреди. Тие се хоспитализирани во повеќе градови во земјата.

Досега животот го загубија најмалку 36 лица, а властите стравуваат дека бројките може да растат.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Пренџов: Ковачевски ја изигрува волјата на гласачите, тие не гласаа Алијанса за Албанците да биде со ДУИ во Влада

Следно

Директорот на училиштето во Кисела Вода: Децата беа вратени во училиште по потврдата од МВР дека може да се направи тоа

Latest from Blog