Барселона ќе започне преговори со Чави за нов договор

1 min read

Раководството на шпанскиот фудбалски великан Барселона, наскоро ќе разговара со тренерот Чави за неговиот нов договор.

Шпанските медиуми пишуваат дека клубот е задоволен од работата на Чави и сака да го обноват договорот со него, кој истекува ова лето.

Двете страни ќе започнат преговори по претстојниот натпревар со Реал Мадрид, без оглед на исходот на дербито. На 19 март екипите ќе одиграат натпревар на „Камп Ноу“, кој е многу важен за шампионскиот торфеј.

Чави е на чело на Барселона од ноември 2021 година.

Моментално Барселона води во Шпанското првенство со девет бода предност пред Реал Мадрид кој е бранител на трофејот. (МИА)

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Од воведувањето на новите протоколи, пристигнале само две дојави за бомби

Следно

Ердоган: Туркиски свет беше меѓу првите организации што помогна по смртоносните земјотреси во Туркије

Latest from Blog