Баерн Минхен го суспендираше Мане

1 min read

Садио Мане доби суспензија од Баерн Минхен поради инцидентите во соблекувалната по поразот од Манчестер Сити.

Садио Мане го нападна Лирој Сане во соблекувалната по натпреварот од Лигата на шампионите против Сити.

Поради ова, Баерн Минхен реши да го суспендира својот фудбалер и тој нема да биде во составот за мечот во сабота против Хофенхајм, а ќе биде и парично казнат.

Двајцата фудбалери денеска се извиниле за својата постапка пред останатите фудбалери.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Бајден се сретна со претседателот на Ирска, Хигинс, најавено негово обраќање пред Парламентот

Следно

Бајден за протечените документи на Пентагон: Во тек е сеопфатна истрага, се приближуваме до одговори

Latest from Blog