Авионот на Путин полетал на север и исчезнал од радарите

1 min read

Не е познато дали Путин бил во авионот. Портпаролот на Кремљ Дмитриј Песков претходно објави дека Путин е во Москва и работи во Кремљ

Авионот што вообичаено го користел рукиот претседател Владимир Путин полетал од Москва кон Санкт Петербург. По извесно време авионот исчезнал од Флајтрадар, што најверојатно значи дека ги исклучил уредите за следење.

Не е познато дали Путин бил во авионот. Портпаролот на Кремљ Дмитриј Песков претходно објави дека Путин е во Москва и работи во Кремљ.

Авионот полетал во 14:16 часот по локално време, а дестинацијата не била наведена.

Рускиот вицепремиер Денис Мантуров наводно веќе е во Турција.

Поврзани вести:

Извор: 360stepeni.mk

Претходно

Зеленски за тензиите меѓу Русија и „Вагнер“: Оние што го избираат „патот на злото“ се уништуваат сами себе

Следно

Саудиска Арабија за аџилак прими 1,2 милиони аџии

Latest from Blog