Грчките земјоделци незадоволни од мерките што ги сооопшти Мицотакис

Решени да продолжат и да ги интензивираат блокадите и протестите, грчките земјоделци, кои според државната телевизија ЕРТ не се задоволни од мерките за поддршка, што денеска ги соопшти премиерот на Грција Кирјакос

Професионален војник им набавувал мобилни телефони на затвореници во Идризово

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 23-годишник, осомничен за кривично дело – Злоупотреба на службената положба и овластување од член 353 став 1 од Кривичниот законик. Осомничениот, на 1 февруари во

ФРЛИ БРДО ПАРИ, А СЕГА ОВОЈ БИЗНИС НА ПЕЈАЧКАТА ПРОПАЃА – Емина Јаховиќ разочара илјадници девојки ширум регионот, ќе останат без ова! (ВИДЕО)

Емина Јаховиќ во голема мера се повлече од медиумите, а сега во јавноста се појавија информации дека решила да го згасне својот козметички бренд кој го лансираше пред неколку години. Како што

Шалтерите за издавање готови документи во МРТВ и Беко ќе работат и во сабота

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека во сабота (03.02.2024) ќе работат шалтерите за издавање на готови документи во објектите во Беко и МРТВ во Скопје (од 08 до 16 часот).

Тензии во Судски судски свет: „Личните нетрпеливости оставете си ги пред врата

Нови кавги избија во Судскиот совет. Претседателката Весна Дамева и членот Лорета Горгиева се скараа оти Дамева укажа дека треба да се постапува ажурно, а претставките од граѓаните да не чекаат по

Налепници со НМК се уште нема, МВР најавува дека ќе бидат бесплатни

Сопствениците на возила со регистарски таблици со стариот код МК, заклучно со 12 февруари ќе треба да ги заменат со новиот код НМК што беше договорено со Преспанскиот договор којшто Северна Македонија

Предавство со вкус на месо

„Семејството го хранам од овој бизнис, ако не заработувам пари, што ќе правам? Попрво би променил нешто на менито ако тоа ми овозможи да останам отворен,“ изјавил Адонис Норузниа, сопственикот на некогаш

Познато што треба да направат граѓаните кои после 12 февруари ќе се затекнат во странство со стар пасош

Македонските државјани кои по 12 февруари ќе се најдат во странска држава со неважечки пасоши, во Македонија ќе можат да се вратат со патен лист – велат од македонското МНР.Од таму за