Арсим Зеколи тврди дека Ахмети намерно го понижува СДСМ за да му помогне на ВМРО-ДПМНЕ

1 min read

Поранешниот амбасадор, актуелен политички аналитчар и колумнист, Арсим Зеколи изнесува вчудоневидувачко тврдење дека претседателот на ДУИ, Али Ахмети намерно го девалвира премиерот Димитар Ковачевски и неговата СДСМ бидејќи сака ВМРО-ДПМНЕ побрзо да дојде на власт. „Однесувањето на ДУИ е смислена стратегија“, ќе заклучи Зеколи „за да му помогне на ВМРО преку понижување на СДСМ“.

Зеколи на крајот го изнесува и тврдењето дека партијата на Ковачевски – СДСМ е декласирана, дискретно најавувајќи забрзано нејзино тонење кон нерелавантност по примерот на социјал-демократската партија во Грција, ПАСОК.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Во Германија двојно е зголемен бројот на лица без државјанство

Следно

Средбата меѓу Бајден и Фон дер Лајен вовед во преговорите за слободна трговија меѓу ЕУ и САД

Latest from Blog