Арсенал ќе биде активен на фудбалскиот пазар оваа лето

1 min read

Лондонскиот фудбалски клуб Арсенал има намера сериозно да го засили својот тим по пласманот во Лигата на шампионите.

Приоритетна трансферна цел на лондончани е капитенот на Вест Хем, Деклан Рајс, а „топчиите“ имаат намера да му додадат уште двајца играчи од средниот ред за наредната сезона.

Еден од нив е Моисес Каиседо од Брајтон, кој лондончани не успеаја да го потпишат во зимскиот преоден рок за 80 милиони евра.

Вториот е Мејсон Маунт од градскиот ривал Челзи, чиј договор со „сините“ истекува во летото 2024 година, а претставниците на „топчиите“ веќе одржаа прелиминарни разговори со Маунт.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Српски автобус се превртел на пат за Будимпешта, 15 туристи повредени

Следно

Резерватот за птици Арес во турски Игдир: Прстенувани 170.000 птици што мигрираат меѓу Африка и Русија

Latest from Blog