Аргентински фудбалер застрелан во глава во кафуле во Росарио

1 min read

Ужасни вести доаѓаат од Аргентина, земјата актуелен светски првак, откако еден од најталентираните фудбалери Лаутаро Ронки (18) е застрелан од непознати вооружени напаѓачи во едно кафуле во Росарио, родниот град на Лионел Меси.

Ронки случајно се нашол во кафулето со својот пријател Ерик Дијаз, кога упаднале вооружени напаѓачи и почнале да пукаат. Еден куршум завршил во главата на Лаутаро Ронки, а шест во неговото тело.

Младиот фудбалер кој има само 18 години веднаш бил хоспитализиран и е во критична состојба, приклучен на респиратор, а веќе му е извршена и една операција на главата на клиниката „Клементе Алварез“ во Росарио.

Неговиот пријател Ерик Дијаз бил убиен на лице место.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Демант: ВМРО-ДПМНЕ свесно лаже или се недоветни па не знаат дека МВР нема врска со затворската полиција

Следно

Осуденикот кој избега сам си ја расекол раката

Latest from Blog

Mицкоски на изложба во МАНУ: По смената на власта ќе се даде огромна поддршка за заштита и зачувување на она што е национално благо и дел од нашата култура и историја

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ присустуваше на изложбата Лица на револуцијата” на досеганеобјавени фотографии од македонските револуционери. Штета