Апел за помош на семејството чиј дом изгоре вчера во Гази Баба

1 min read

 Вчеравечер се запали куќа во населеното место Гоце Делчев во општина Гази Баба.

Семејствата се евакуирани, нема повредени.

Пожарот за кратко време бил ставен под контрола и било спречено истиот да се прошири на останатите куќи кои се наоѓаат во околината, со оглед на тоа дека станува збор за густо населена средина.

Семејството Марковски кое остана без својот дом преку социјалните мрежи упати апел за помош со облека, храна, млеко, пелени и хигиенски средства.

„За жал јас и моето семејство останавме и без тоа малку што ни остана. Би сакал да Ве замолам во името на целото мое семејство за помош. Огнот ни одзема буквално се, со нас е само облеката што беше на нас, немаме ниту финансии за основни работи. Комшии мои доколку сте во можност да ни помогнете со облека, храна, млеко, пелени и хигиенски средства ќе ви бидам благодарен. Господ да Ве чува“, стои во објавата.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Свети Сава е неработен ден за граѓаните припадници на српската заедница во Македонија

Следно

(ВИДЕО) Зимските туристички центри – жртви на долготрајните високи температури и суша во земјава

Latest from Blog