Антони помина пет часа в полиција, но се враќа во тимот на Јунајтед

1 min read

Бразилскиот репрезентативец Антони во вторникот се вратил во Манчестер и веднаш ѝ се ставил на располагање на британската полиција, во врска со обвиненијата за насилство од поранешната девојка Габриеле Кавалин.

Вчера, тој поминал пет часа в станица, а откако ги завршил тие обврски, најавил дека ќе му се стави на располагање на Ерик Тен Хаг, на тренинзите на Манчестер Јунајтед. И натаму тврди дека не е виновен по обвинувањата, а неговото враќање го потврди и клубот.

„Како клуб во кој Антони е вработен, Манчестер Јунајтед одлучи тој да се врати во Карингтон и да биде во селекцијата додека трае полициската истрага. Ќе го следиме натамошниот развој на ситуацијата“, стои во соопштението од Јунајтед.

Утре од 16 часот, „ѓаволите“ го дочекуваат Кристал Палас во мечот од седмото коло на Премиер лигата, а Антони нема да биде во тимот. Откако изби скандалот, тој пропушти вкупнјо четири натпревари.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Стојановска: Се каам што направив дефокус од седницата, но не и за тоа што го кажав

Следно

Мицкоски на средба со претставници на Националниот демократски институт

Latest from Blog