Ал Хилал подготвен да му плати на Нејмар 600 милиони евра за тригодишен договор

1 min read

Раководството на Ал-Хилал сака во својот тим да го види крилниот напаѓач на бразилскиот ПСЖ, Нејмар, тврди новинарот Јакуп Чинар.

Бразилецот може да добие во саудискиот клуб 600 милиони евра за тригодишен договор.

Договорот на 31-годишниот Нејмар со ПСЖ истекува во летото 2025 година. Тој се пресели од Барселона во парискиот тим во 2017 година.

Во сезоната 2022/23, Нејмар забележа 29 настапи за парижаните во сите натпреварувања, постигнувајќи 18 голови и 17 асистенции.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Москва: 700 000 деца од зоната на конфликтот во Украина сега се во Русија

Следно

Франција гради нова воена болница

Latest from Blog