Ал Хилал договори соработка со Боно

1 min read

Саудискиот фудбалски клуб Ал Хилал потиша договор со голманот на Севилја, Јасин Буну.

Терминот на договорот и висината на трансферот не се прецизирани. На 16 август беше објавено дека клубот од Саудиска Арабија ќе плати 19 милиони евра за 32-годишниот Мароканец.

Боно од Ал Хилал доби договор со важност на три години.

Мароканскиот голман во Севилја бранеше од септември 2020 година. Заедно со тимот двапати ја освои Лигата на Европа. Голманот го одигра последниот натпревар за шпанскиот тим во средата на 16 август во финалето на УЕФА Суперкупот против Манчестер Сити (1:1; 5:6 – на пенали).

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Обилни врнежи од дожд предизвикаа поплави во Јужна Германија

Следно

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ нема пратеници за уставни измени

Latest from Blog