Ал Ахли купи турски репрезентативец за 20 милиони евра

1 min read

Екипата на Ал Ахли од Саудиска Арабија за минатата сезона го ангажираше турскиот репрезентативец Мерих Демирал од Аталанта за 20 милиони евра за кого беа заинтересирани Интер, Јувентус и неколку премиерлигашки клубови.

Демирал ја прифатил тригодишен договор вреден 11 милиони евра по сезона, пренесува турски „Фанатик“. Аталанта веќе донесе негова замена, а тоа е Исак Хиен од Верона.

Демирал кој има 39 меча за Турција им се приклучи на Фирмино, Марез, Keси, Ибањез и Менди во Ал Ахли.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Исфрлени 56 тони вода, спречено ширење: Два хеликоптери на МВР учествуваа во локализирање на пожарот во кочанско (ВИДЕО)

Следно

Драма на плажа на Халкидики: Мало дете пронајдено само, еве зошто неговиот дедо ќе има проблем

Latest from Blog