Актуелно предупредување од УХМР: Попладне и во вечерните часови со врнежи од дожд, повремено пообилни

1 min read

Под влијание на циклонска активност денес времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, кои попладне и во вечерните часови наместа ќе бидат пообилни (над 20 л/м2).

Во Скопје облачно, попладне и во вечерните часови со врнежи од дожд, повремено пообилни.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Макрон нема намера да го распушти Парламентот, да ја реконструира Владата или да распише референдум за пензиските реформи

Следно

Неделава се заловуваат бездомни кучиња во Центар

Latest from Blog