24-годишен возач прегази малолетничка

1 min read

На 01.02.2023 во 13.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во с.Арачиново, скопско, патничко возило „ауди“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Ј.Б.(24) од с.Арачиново, удрило во малолетен пешак од истото село.

Во несреќата, малолетничката се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје, информираа од МВР. 

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Ова е целата листа: На списокот на Веља-НЕВОЉА биле и овие „Македонци“

Следно

Судски пресуди за 4 лица во врска со терористичкиот напад во Австрија 2020 година

Latest from Blog